وجود تفریحات متنوع و هیجان‎انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می‎برد؛ را باید مهم‎ترین دلیل محبوبیت تور کیش دانست. درواقع کیش به‎دلیل وجود همین تفریحات است که به‎عنوان یک مقصد لاکچری شناخته می‎شود. افراد زیادی از تمام نقاط به این جزیره می‎آید تا این تفریحات کیش را تجربه کرده و لذت ببرند. پیست کارتینگ کیش یکی از این تفریحات است. این ورزش تقریبا ورزشی تازه در جزیره محسوب می‎شود اما طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد و در ایران هم با وجود نو بودنش تاکنون علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده است.

در پاسخ به این سوال که کارتینگ چیست باید گفت؛ موتورهای چهار چرخ ATV و ماشین‎های کنترل از راه دور را در نظر بگیرید که که در یک پیست با هم درحال رقابت هستند. به این مجموعه کارتینگ می‎گویند.  کارتینگ درواقع ورزشی است که اولین بار در آمریکا شکل گرفت. پایه اصلی این ورزش اتومبیل‎رانی است و برای آن از خودروهای چرخ باز استفاده می‎شود. در این ورزش بخش زیادی از هیجانات شما تخلیه خواهد شد.

پیست کارتینگ کیش درواقع بزرگ‎ترین پیست خاورمیانه است که دارای ۸۰۰ متر طول و ۷ متر عرض می‎باشد.  این پیست از امکانات خوبی همچون زمانگیر کامپیوتری، خودروهای کارتی حرفه‎ای، ماشین‎های کنترل از راه دور و … برخوردار می‎باشد. همچنین در جای جای پیست دوربین وجود دارد که از لحاظ رانندگی شما عکس می‎گیرد. و شما می‎توانید با پرداخت هزینه اضافی این عکس‎ها را دریافت کنید. نکته‎ای که باید درباره این پیست بدانید این است که افراد ۱۰سال به پایین نمی‎توانید از این پیست استفاده کنند همچنین برای استفاده افراد دارای سن ۱۰ تا ۱۶ سال نیز والدین باید حضور داشته باشند. نکته دیگر اینکه افراد برای استفاده از پیست کارتینگ جزیره کیش باید بیش از ۱۴۰ سانتیمتر قد داشته باشند. همچنین افراد بسیار قد بلند و با وزن زیاد نیز نمی‎توانند از پیست کارتینگ استفاده کنند.

جالب است بدانید کارتینگ به‎عنوان اولین میزبان دوره مسابقات قهرمانی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است و گامی بلند برای برگذاری کارتینگ در سطح مسابقات جهانی برداشته است. قیمت این پیست کارتینگ حدود ۴۰ هزار تومان می‎باشد.

نکاتی تکمیلی در رابطه با پیست کارتینگ کیش

  • اساس و پایه پیست کارتینگ در کیش برروی حفظ ایمنی افراد است بنابراین جدا از قوانین سختگیرانه در این زمینه به شما قبل از شروع آموزش داده می‎شود.
  • حضور خانم‎ها هم برای این ورزش آزاد است اما باید حجاب مناسب داشته باشند.
  • بلیط پیست کارتیگ کیش را می‎توانید اینترنتی خریداری کنید اما توجه داشته باشید امکان استرداد بلیط وجود ندارد.
  • ساعت ورودی این پیست ۱۹ تا ۲ بامداد می‎باشد.
  • برای استفاده از این پیست کارتینک شناسایی از شما دریافت خواهد شد.
  • در پیست جایی برای نگه داری کودکان وجود ندارد بنابراین سعی کنید از آوردن کودکانتان خودداری کنید.
  • آدرس پیست کارتینگ جزیره کیش

پیست کارتینگ جزیره کیش در استان هرمزگان، کیش، میدان امیرکبیر، بلوار خلیج‌فارس قرار دارد

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.