برگذاری جشن‌ و سرور به نوعی یکی از بزرگ‌ترین میراثی است که از دیرباز برای ما ایرانیان به جا مانده است و این مراسم‌ها در فرهنگ پارسی نقش مهمی را ایفا می‌کند. حتماً شما هم در این‌گونه مراسم‌ها شرکت کرده‌اید و لحظات شادی را در ذهن شما ثبت شده است. تمامی این مراسم‌ها باعث افزایش جذب توریست از اقسا نقاط کشور و خارج نشدن ارز از کشور می‌شود که همین موضوع تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور می‌گذارد. براساس اخبار منتشر شده از  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش برگذاری کارناوال‌های شادی نوروز ۹۷ در جزیره‌ی کیش یکی از برنامه‌های این جزیره برای میزبانی گردشگران است. جشن‌های خیابانی در تاریخ ۲۵ اسفند ماه تا ۱۴ فروردین برگذار می‌شود و همین موضوع باعث شده بسیاری از افراد با تور کیش به این جزیه‌ی زیبا می‌کشاند. اما این جزیره با چه برنامه‌هایی به استقبال گردشگران می‌رود؟

کوچه نوازان

کوچه نوازان یکی از مراسم‌های نوروز ۹۷ است که در آن عاشیق‌ها به این جزیره سفر می‌کنند و با اجرای موسیقی‌های دلنواز آرامش خاصی را در این جزیره‌ی زیبای کیش ایجاد می‌کند.

نقاشی نت‌های رنگی

نقاشی‌های استاد کیومرث قورجیان نمایشی زیبا از هنر موسیقی و نقاشی، نت‌های نقاشی که نواخته می‌شوند؛ استاد نقاشی خود را مطابق با نوای نت‌ها به‌روی بوم می‌آورد.

موسیقی ملل

از کشورهای اسلامی همانند پاکستان و هند با اجرای موسیقی‌های نوستالژیک گردشگران را با خود همراه می‌کند که در تور کیش گردشگران نوروزی را با خود همراه می‌کند.

جنگ کودک

ستاره‌های کودکان در تلوزیون عموها و خاله‌ها برای کودکان برنامه‌های خاص و شادی را برگذار می‌کنند. این مراسم قرار است تا ۱۴ فروردین ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۳ در باغ راه ایرانیان برگذار شود و لحظات زیبایی را برای کودکان و نوجوانان ثبت کند.

همچنین قرار است در نوروز ۹۷ هنرمندان و بازیگران مطرح کشور و چندیدن هنرمند خارجی به این جزیره سفر کنند و مراسم‌های خود را به نمایش بگذارند.