بانجی جامپینگ یکی از هیجان انگیزترین ورزش های جهان به شمار می آید و در بسیاری از مناطق دنیا برای جذب توریست امکانات این ورزش هیجان انگیز را برای گردشگران فراهم می کنند. همان طور که می دانید کیش یکی از زیباترین مناطق تفریحی ایران است و هرساله گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا با تور کیش به این جزیره سفر می کنند.

تفریح هیجان انگیز بانجی جامپینگ در کیش

بانجی جامپینگ در واقع یک نوع ورزش است که شخص با محافظ و یک طناب فنر دار از ارتفاع زیاد به سمت زمین پرت می شوید، ولی هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا هیچ برخوردی با زمین پیدا نمی کنید.

ورزشی مهیج و دوست داشتنی که در سال های اخیر طرفداران زیادی را به مجذوب خود کرده ولی هر کسی جرأت انجام آن را ندارد. اگر از آن دسته از افراد شجاع و علاقه مند به هیجان هستید حتما در سفرتان به این جزیره توریستی، بانجی جامپینگ کیش را از دست ندهید.

بانجی جامپینگ کیش تفریح پرانرژی و خاص

این تفریح را می توانید در سکوهای با ارتفاع ۴۰ و ۶۰ متری تجربه کنید؛ بهتره بدانید که کسانی که قصد پرش از سکوی ۶۰ متری را دارند باید قبلا تجربه پرش از سکوی ۴۰ متری داشته باشند و همچنین قبل پرش از سکوی ۶۰ متری باید مجموعه ای از تست های پزشکی از شما گرفته شود تا از سلامت جسمانی تان اطمینان حاصل نمایند.

برای تجربه این تفریح هیجان انگیز باید شرایطی را دارا باشید که در غیر این صورت اجازه پرش داده نمی شود

۱٫ وزن بین ۳۵ تا ۹۰ کیلوگرم

۲٫ عدم وجود مشکل قلبی، دیسک و آرتروز

۳٫ سلامت کامل فیزیکی

۴٫ عدم مصرف مواد مخدر و روان گردان در طول یک روز گذشته

۵٫ نداشتن عمل جراحی در ۶ ماه اخیر

۶٫ عدم مصرف داروی خاص یا داروهای اعصاب

البته لازم به ذکر است که برای افراد زیر ۱۸ سال حضور والدین برای ثبت نام الزامی می باشد.

نگران نباشید چون همانگونه که قبل تر به آن اشاره کردیم ساخت سکوهای پرش بانجی جامپینگ کیش مطابق با استانداردهای جهانی بوده که به همین دلیل یکی از امن ترین سکوهای پرش منطقه محسوب می شود.

به تازگی ورزش بانجی جامپینگ در کیش در جایگاه خاصی قرار گرفته است و بسیاری از افراد برای انجام بانجی جامپینگ به کیش سفر می کنند. مرکز بانجی جامپینگ کیش در سال ۱۳۹۵ در این شهر افتتاح شد و ارتفاع آن حدود ۱۵۰۰ است و قیمت بلیط آن بین ۸۰ تا ۱۳۰ هزاز تومان است. بانجی جامپینگ کیش دارای تمامی استانداردهای ایمنی می‌باشد و قبل از پرش می‌توانید حدود ۳۰ دقیقه از آموز‌ش‌های مربی استفاده کنید. اما به تازگی ثبت رکورد آسیایی توسط تارا بختیاری، کوچک‌ترین پرنده ی جامپینگ در کیش به ثبت رسیده است. این دختر با سن ۱۲ سال کم‌ سن ترین نونهال دختر در رشته‌ی جامپینگ در آسیا و خاورماینه می‌باشد.

آقای میلاد بنایی مدیر مجموعه ورزش‌های کیش در این خصوص اضهار داشت؛ “رکورد پرش تارا در آسیا بی‌سابقه است و پیش از این میثاق بختیاری نونهال ۱۱ ساله موفق به انجام این پرش شده بود، ولی ثبت پرش توسط یک دختر ۱۲ ساله ایرانی برای نخستین بار است که رخ می‌دهد.”

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.