تا به حال باغ پرندگان کیش رفته‌اید؟ عجیب نیست که بسیاری از ما علی‌رغم آن‌که چندین و چند بار در تور کیش شرکت کردیم و پایمان به این جزیره مرجانی خوش آب و رنگ باز شده است، کم‌تر از جاهای دیدنی‌اش خبر داریم و نسبت به آن‌ها کم‌تر روی خوشی نشان داده‌ایم؟ باغ پرندگان یکی از آن جاهای دیدنی کیش است، که با وجود آن همه زیبایی و شگفتی، معمولا از چشم دور می‌ماند. بی‌تردید این غفلت زیبایی و جذابیت این باغ ۳۰۰۰ متری را زیر سوال نمی‌برد. از طرفی این باغ پرندگان ، ۱۸ سال پس از تاسیس، آن‌قدر نو ساخت نیست که محدودیت در اطلاع‌رسانی دلیل باشد. شاید این حجم انبوه بازارها و مراکز خرید و تفریحات کیش است که گویی هرگز زمانی برای سیر و سیاحت باقی نمی‌گذارد. بگذارید سری به پارک دلفین‌ کیش بزنیم و به مجموعه دیدنی باغ پرندگان  برویم و سر از شگفتی‌هایش در بیاوریم.

عکس باغ پرندگان کیش

در ضیافت باغ پرندگان کیش چه می‌گذرد؟

به ضیافت یکی از زیباترین باغ‌های خاورمیانه خوش آمدید! لطفا از حاشیه راه سرسبزی که پیش‌روی‌تان قرار دارد عبور کنید. چند قدم که پیش‌تر رفتید به قفس‌های پرندگانی بر می‌خورید که شاید آن‌ها را تا به امروز تنها از دریچه مستندهای حیات وحش دیده باشید. آن پرنده زیبایی که پشت قفس می‌بینید کاکادو آمبرلای سفیدپوش است؛ با آن کاکل چتری‌اش که همچون یک عروس با وقار در خانه‌اش قدم می‌زند و کمی آن‌طرف‌تر مرغ‌های با جذبه شاخدار که بافت تن‌شان چشم هر کس را می‌گیرد؛ مرغ‌هایی که گویی همه چیز را زیر نظر دارند و بر قلمروشان سلطنت می‌کنند.

ادرس باغ پرندگان کیش

هر قفس شناسنامه‌ای از پرندگان محصور دارد که در آن سن و نژادشان را به دقت آورده است؛ قرقاول چینی، توکان‌های دو رنگی، طاووسک‌های هندی و ماکائو.

آن برکه بزرگی که در باغ می‌بینید، خانه لک‌لک‌ها و فلامینگوها و درناهای تاج‌دار است.

اما پرنده با پرواز معنا دارد و به پرواز زنده است. آدمی هم بیش از آن‌که بخواهد آن‌ها در قفس به تماشا بنشیند، دوست دارد زیست طبیعی‌شان را نظاره کند و حظ ببرد. به همین خاطر هم یک فضای دو هکتاری آن‌سو تر هست که پرندگان در آن بال می‌گشایند و به پرواز در می‌آیند و نمایش  می‌دهند و خوش‌رقصی می‌کنند و دل می‌برند.

تصاویر باغ پرندگان کیش

جمعِ همه جمع است!

در این ضیافت بیش از ۶۵ گونه پرنده از تیر و طایفه‌های گوناگون جمع شده‌اند و هم‌زیستی می‌کنند. اما اگر ناگهان چشم‌تان به یک تمساح و یا میمون و آهوان افتاد، شگفتزده نشوید. در این میهمانی بزرگ برای همه جا هست: از پرنده تا چرنده و خزنده. چشم‌تان را بازتر کنید و لذت ببرید از گردهمایی این همه موجود زیبا و دل‌فریب.

تمساح باغ پرندگان کیش

اگر پیاده‌روی خسته‌تان کرده و گرمای کیش بر سرتان هوار شده است، از اتوبوس‌های قطاری برای ادامه مسیر کمک بگیرید. یک صندلی خوب انتخاب کنید و کنار پنجره بنشینید و یک دل سیر درختان نخل و بنجامین و  لور و اوکالیپتوس و آکاسیا و گل‌های ختمى ببینید. این‌جا به فراخور شرایط اقلیمی کیش، گونه‌های گیاهی متنوعی کاشته‌اند.

این‌جا ایستگاه آخر است: پایان سایت باغ پرندگان جزیره کیش. اگر می‌خواهید به دلفیناریوم کیش بروید، از جای‌تان جُم نخورید؛ مسیر این اتوبوس به دلفیناریوم کیش ختم می‌شود.

 

باغ پرندگان کیش کجاست؟

وسوسه‌انگیز نیست؟ شرکت در یکی از دیدنی‌تر نقاط خاورمیانه را می‌گویم. بیایید برای دو ساعت که شده دست از خرید و تفریحات آبی بر داریم، آدرس باغ پرندگان کیش را جست و جو کنیم، بلیط باغ پرندگان کیش را از کانترهای گردشگری که در هتل‌ها جاخوش کرده‌اند بگیریم و راهی شویم. ساعت بازدید از باغ پرندگان محدود است: چهار تا شش بعد از ظهر. حیف نیست این دو ساعت را از دست بدهیم؟!

تلفن باغ پرندگان کیش: ۴۴۴۵۲۳۷ ۰۷۶۴

 

اطلاعات داخل این صفحه برای آگاهی بیشتر مسافران تور کیش درج شده است. آژانس سالیان سفر صرفاً خدمات مربوط به تور کیش (رزرو پرواز و هتل) را برای مسافران این جزیره ارائه می‌دهد.