جزیره‌ی کیش در میان آب‌های نیلگون خلیج‌فارس قرار گرفته است و در چند سال گذشته سرمایه‌گذاری‌های مختلفی در حوزه‌ی صنعت گردشگری داشته است. این جزیره هرساله پذیرای میلیون‌ها مسافر از سرتاسر دنیا می‌باشد و که از آن به عنوان جزیره‌ی لاکچری در ایران شناخته می‌شود. این جزیره همانند جزیره‌ی قشم منطقه آزاد محسوب می‌شود و بسیاری از گردشگران خارجی که با تور قشم  و تور کیش به این مناطق سفر می‌کنند، می‌توانند بدون ویزا به مدت ۱۴ روز اقامت داشته باشند تا از مهمان‌نوازی مردم ایران لذت ببرند. در ادامه ۸ منطقه‌ی دیدنی در جزیره‌ی کیش را معرفی می‌کنیم.

  • کشتی یونانی

جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

این کشتی توسط بریتانیایی‌ها ساخته شده است و پس از گذراندن ماجراهای مختلف یک یونانی صاحب آن شد. کشتی یونانی در سال ۱۹۹۶ در این جزیره قرار گرفته است و شاخص‌ترین جاذبه‌ی کیش تلقی می‌شود. جالب است بدانید تلاش‌های زیادی برای نجات این کشتی صورت گرفته است اما این جاذبه ممکن است در سال‌های آتی وجود نداشته باشد و احتمال غرق شدن آن است.

  • ساحل مرجان

جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

این ساحل در شرق جزیره واقع شده است و به خاطر مرجان‌های زیبا این نام را به خود اختصاص داده است. این ساحل نیلگون در کنار درختان نخل منظره‌ی زیبایی را ایجاد کرده است. توصیه می‌شود در تور کیش حتماً در هنگام غروب خورشید از این منطقه بازدید کنید تا لحظات به‌یادماندنی در ذهن‌تان ثبت شود.

  • شهر زیر زمینی کاریز

جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

قنات جزیره‌ی کیش بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و آب شیرین منطقه را تامین می‌کند. از ویژگی‌های منحصر به‌فرد این ساختار زیرزمینی می‌توان به مرجانی بودن آن، جریان آب شیرین، هوای خنک در زیر زمین و سقف مرجانی مملو از فسیل‌های باستانیبا قدمت بسیار بالا، این جاذبه را از مهم‌ترین مناطق گردشگری تبدیل کرده است.

  • شهر باستانی حریره

جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

شهر حریره یکی از شهرهای باستانی است که قدمت آن به قرن هشتم بازمی‌گردد. جالب است بدانید در کتاب گلستان سعدی به این شهر اشاره شده است. معماری به‌کار رفته در این منطقه بسیار شگفت‌انگیز و جالب است و تلاش‌های بسیاری جهت بازسازی آن صورت گرفته است.

  • آب انبار سنتی کیش

جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

آب لنبار سنتی در جزیره‌ی کیش در سال ۱۹۹۳ ساخته شده است و معماری آن بسیار شبیه معماری مخزن آب یزد می‌باشد. این مخزن برای ذخیره‌ی آب ساخته شده است و دمای آب را نزدیک به صفر قرار می‌دهد.

  • درخت سبز

در شمال جزیره‌ی کیش در نزدیکی دره‌ی پرتغالی‌ درخت سبز قرار گرفته است و قدمت آن به ۶۰۰ سال پیش باز می‌گردد. بر شاخه‌های این درخت، گره‌هایی با نخ و یا پارچه زده شده است که در نگاه اول آن را مقدس نشان می‌دهد. بسیاری از افراد برای برآورده شدن خواسته‌هایشان پارچه‌هایی به آن می‌بندند.

  • پارک دولفین

جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

پارک دولفین‌ها در کیش یکی از محبوب‌ترین مراکز تفریحی در این جزیره محسوب می‌شود که هرساله پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی می‌باشد. در این پارک علاوه بر دولفین، جانوران دریایی دیگری همانند اسب آبی و شیر آبی قرار گرفته است. بازدید از کل مجموعه چند ساعت به‌طول می‌انجامد.

  • ورزش‌های آبی

جاذبه های گردشگری کیش

جاذبه های گردشگری کیش

فعالیت‌های مختلف ورزشی از جمله پاراسیلینگ، غواصی، جت‌اسکی و… در جزیره‌ی کیش صورت می‌گیرد و این منطقه را به قطب ورزش‌های آبی ایران تبدیل کرده است. در هیچ جای ایران مثل جزیره کیش امکان تفریحات آبی وجود ندارد، از همین جهت بسیاری از گردشگران را به این منطقه می‌کشاند.