فرودگاه بین المللی جزیره کیش در ایام نوروز ۹۴ یکی از شش فرودگاه برترکشور شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس از شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، مهندس کورش فتاحی مدیر کل فرودگاه بین المللی کیش ضمن اعلام این خبر گفت: در ایام نوروز ۹۴، فرودگاه بین المللی جزیره کیش یکی از پر ترددترین فرودگاه های کشور بود.

وی در خصوص میزان مسافران سایر فرودگاه های پر تردد کشور در تعطیلات نوروزی گفت: در ایام نوروز ۹۴ فرودگاه مهرآباد تهران با جابجایی بیش از ۶۷۰ هزار مسافر، فرودگاه امام خمینی(ره) با بیش از ۵۵۰ هزار مسافر ، فرودگاه مشهد با بیش از ۴۰۰ هزار مسافر، فرودگاه کیش با بیش از ۲۴۲ هزار مسافر ،فرودگاه شیراز با بیش از ۱۵۷ هزار مسافر و فرودگاه اصفهان با بیش از ۱۳۰ هزار مسافر به ترتیب پرترددترین فرودگاه های کشور شناخته شدند.

مهندس فتاحی در ادامه گفت: فرودگاه بین المللی کیش در پروازهای داخلی رتبه سوم و در پروازهای خارجی رتبه چهارم کشور را از آن خود ساخت.

مدیر کل فرودگاه بین المللی کیش در خصوص جابجایی مسافران نوروزی در جزیره کیش گفت: ما موفق شدیم از روز ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین ۹۴ به تعداد ۱۸۶۹ پرواز در فرودگاه کیش خدمات رسانی کنیم که منجر به جابجایی ۲۴۱۲۴۲ مسافر شد. همچنین تعداد ۲۴ هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ یعنی ۱۲ رفت و ۱۲ برگشت نیز در این فرودگاه مسافران را جابجا کردند. در مجموع به نسبت سال قبل در همین زمان، ۱۲ درصد رشد پروازی و ۹ درصد رشد مسافر را شاهد بودیم.

وی در ادامه گفت:” خوشبختانه در طول این مدت حتی یک برگ شکایت کتبی از خدمات رسانی این فرودگاه نداشتیم و ارزیابان اداره کل بازرسی سازمان منطقه آزاد کیش هم رضایت قریب به ۹۰ درصدی مسافران از خدمات رسانی فرودگاه کیش را خبر دادند. همین رضایت نیز به نسبت سال قبل درصدی افزایش داشت.”

مهندس فتاحی خاطر نشان ساخت: در ایام نوروز مخصوصاً ازروزهای ۱۳ تا ۱۶ فروردین سال جاری ، شرکت های هواپیمایی در مسیرهای  کیش به تهران ،اصفهان و شیراز، با هدف جلوگیری ازبازار سیاه ، اقدام به فروش بلیت با نرخ مصوب در ترمینال فرودگاه کیش کردند.

مدیر فرودگاه کیش در خاتمه اعلام کرد: در سال ۹۳ قریب به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر از فرودگاه کیش تردد کردند که در سال ۹۴ ، قطع به یقین برای تردد ۳ میلیون مسافر برنامه ریزی خواهیم داشت.

در طول ایام سال فرودگاه بین المللی کیش سومین فرودگاه پر تردد کشور پس از تهران و مشهد است.