در بلوار ساحل کیش و در مجاورت هتل پارسیان و بازار پانیذ کیش، یکی از مراکز خرید مطرح کیش واقع شده است که در تمام فصول سال گردشگران تورهای کیش به سمت خود فرا می‌خواند. با اینکه بازار زیتون در مساحتی کوچکتر از سایر بازارهای کیش ساخته شده است، اما معماری بی‌نظیرش این بازار را به یکی از قابل‌اتکاءترین مراکز خرید کیش تبدیل کرده است.

بازار زیتون کیش در سال ۷۶ و در دو طبقه به بهره‌برداری رسیده است و مساحت بنای بازاربیش از ۵۰۰۰ متر است. طراحان بازار که برای رسیدن به شکل مدرن مراکز تجاری تلاش‌های فراوانی را کرده‌اند، نیم‌طبقه‌ها را برای هدایت مشتریان و عدم خستگی از حضور در فضای تجاری به نحو مطلوبی مورد استفاده قرار داده‌اند و این امکان را برای گردشگران جزیره کیش فراهم کرده‌اند که از لذت خرید در فضایی کوچک اما متنوع بهرمند شوند.

بازار زیتون ۱۰۸ غرفه دارد که ۹۶ تای آن‌ها تجاری و باقی غرفه‌ها اداری هستند. همچنین وجود رستوران در این بازار سبب می‌شود که مشتریان فارغ از اندیشه تغذیه در زمان مناسب، به خرید کردن بپردازند و کافی شاپ بازار امکان یک استراحت کوتاه و نوشیدن چای یا قهوه‌ را به مهمان‌ها می‌دهد. غرفه‌های این بازار اجناس متنوعی را در زمینه‌های پوشاک( زنانه، مردانه، بچه‌گانه)، کیف و کفش، لوازم خانگی، لباس زیر، اسباب بازی و… عرضه می‌کنند و بهتر است بدانید که بازار زیتون، جزو مراکز خرید ارزان کیش محسوب می‌شود. پس اگر علاقمند به خرید در سفر کیش هستید، بازار زیتون را به هیچ‌وجه از دست ندهید؛ چرا که این بازار به لحاظ موقعیت مکانی هم جزو بهترین‌هاست.