صنعت توریست یکی از پردرآمدترین صنعت‌های در دنیا است. مناطق مختلف دنیا سعی می‌کنند با ترفندهای مختلف و اجرای برنامه‌های ایده‌آل، گرشگران بیشتری را جذب کنند. یکی از این برنامه‌ها فعالیت‌های هنری و موسیقی است که علاقه‌مندان زیادی در سرتاسر دنیا دارد.

شهرداری جزیره کیش در راستای جذب هر چه بیشتر گردشگری سعی در گسترش کمی و کیفی فعالیت‎های موسیقی و هنری خیابانی در کیش در کتار فعالیت‎های دیگر در این زمینه مانند جشنواره فیلم فجر و دوسالانه تصویر گری کیش می‎باشد.

به گفته‌ی علی‌رضا قائدیان روابط عمومی و امو بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش،در رابطه با فعالیت‌های موسیقی کیش این جزیره آمادگی کامل برای برنامه‌ریزی، تدارکات، پشتیبانی و اجرای رویدادهای هنری و موسیقایی خیابانی را دارد و تدابیر لازم در این زمینه فراهم شده است.

با برگزاری این برنامه‌های هنری، گروه‌ها و هنرمندان خیابانی فرصت ایده‌آلی برای جذب توریست و گردشگر خارجی و داخلی از سرتاسر دنیا به‎دست خواهند آورد و لحظات شاد و بی‌نظیری در ذهن گردشگران تور کیش با دیدن هنر خیابانی ثبت خواهد شد. گروه‌‌های موسیقی و هنرمندان فعال و محبوب کشور قرار است در تماس با منطقه آزاد کیش آمادگی خود را برای برگذاری موسیقی خیابانی در این جزیره اعلام کنند.

کنسرت‌ها و جشنواره‌های موسیقی مختلفی در کیش برگزار شده و همچنان برنامه‎ریزی برای برگزاری این کنسرت‎ها ادامه دارد. این برنامه‎ها شور و هیجان زیادی را در کیش ایجاد کرده است. توصیه می‌شود که اگر علاقه‌مند به فعالیت‌های هنری و موسیقی خیابانی هستید در سفر به کیش دیدن چنین چیزهایی را از دست ندهید.