با توجه به اهمیت جزیره کیش در نگاه گردشگران ایرانی و جهانی، سازمان منطقه آزاد کیش به کمک بخش خصوصی، اقدام به توسعه و به‌روز‌رسانی بسیاری از امکانات و تفریحات این جزیره کرده است تا سفری پر از تجربه‌های هیجان‌انگیز را برای مسافران تورهای کیش رقم بزند.

یکی از این تفریحات مفرح، پیست بزرگ کارتینگی‌ست که از بزرگ‌ترین پیست‌های خاورمیانه است و از محبوب‌ترین تفریحات علاقمندان به رانندگی در سفر کیش محسوب می‌شود. شاید اگر آرت اینگل -فضانورد آمریکایی- این اتومبیل‌های جذاب را اختراع نکرده بود، امروز یکی از بهترین تمرینات رانندگان حرفه‌ای برای مسیرخوانی و نوع چرخش فرمان و کنترل به جای پدال گاز و ترمز وجود نداشت.

این اتومبیل‌های خاص که کارت نام گرفتند، از پایه‌ای‌ترین تمرینات در مسیر حرفه‌ای شدن هستند و حتی به سبب اهمیت ویژه‌شان در میان رانندگان حرفه‌ای، همه ساله مسابقات جهانی کارتینگ در کشورهای مختلف برگزار می‌‍شود. از این‌ها که بگذریم، کارتینگ یکی از تفریحات جذاب برای تمام سنین محسوب می‌شود و در جزیره کیش، گردشگران بالای ۱۰ سال می‌توانند از تجربه دل‌چسب رانندگی با این اتومبیل‌های کوچک بهرمند شوند.

پیست کارتینگ کیش که مسافتی ۸۰۰ متری را در اختیار رانندگان می‌گذارد، بزرگترین پیست کارتینگ ایران است و به کمک تجهیزات و امکانات فوق‌العاده‌اش، خود را به یکی از عالی‌ترین مراکز تفریحی کیش تبدیل کرده است. این پیست همچنین فضاهایی برای راندن موتورهای چهارچرخ ATV و ماشین‌های کنترل از راه دور هم دارد. دو قانون هم برای استفاده از این پیست وجود دارد که یکی ممنوعیت رانندگی برای رانندگانی‌ست که طول قامتشان کمتر از ۱۴۰ سانتی‌متر است و دیگری لزوم حضور والدین رانندگانی‌ست که کمتر از ۱۶ سال سن دارند.