جشنواره‌ی کیش همواره نقش بزرگی در جذب مسافران به این منطقه از کشور داشته است. تابستان امسال هم به مانند تابستان‌های دو دهه‌ی اخیر، شاهد برگزاری جشنواره کیش به منظور افزایش رضایت و لذت مسافران تور کیش هستیم.

مسافران تور کیش، ضمن داشتن تفریحاتی هیجان‌انگیز و خرید‌هایی مناسب در جزیره کیش، در بیستمین جشنواره کیش، با طیف وسیعی از جوایز و برنامه‌های جانبی روبرو خواهند شد.

بانک پارسیان از جشنواره کیش ۹۶ حمایت می‌کند. مسافران تور کیش با دریافت کارت اعتباری یا کارت هدیه‌های همتا کیش بانک پارسیان در سراسر کشور، می‌توانند در قرعه‌کشی اصلی این جشنواره که یک واحد آپارتمان مسکونی در جزیره کیش است، شرکت کنند. همچنین دارندگان کارت‌های کلیه بانک‌ها هم در صورت استفاده از خودپردازهای بانک پارسیان شانس شرکت در قرعه کشی را دارند.

اما جوایز جشنواره کیش ۹۶ به آپارتمان مسکونی محدود نمی‌شود. به سه خانواده از خانواده‌هایی که با رالی تور به کیش سفر می‌کنند خودروی پاجرو اهدا می‌شود.

حتی سایر فعالین اقتصادی مرتبط با جشنواره هم بی‌نصیب نیستند. هر شب یک جایزه یک میلیون تومانی برای رانندگان تاکسی که از دستگاه کارتخوان تجارت الکترونیک به منظور دریافت کرایه مسافران استفاده می‌کنند در نظر گرفته شده‌است. هر شب یک جایزه یک و نیم میلیون تومانی برای فروشنده‌های فروشگاه‌هایی که از کارتخوان‌های بانک پارسیان استفاده می‌کنند وجود دارد و در پایان جشنواره هم قرعه کشی یک دستگاه خودروی نیسان میان این عزیزان انجام می‌شود. مبلغ شش میلیون تومان جوایز غیرنقدی از جمله لوازم خانگی و … بخش دیگری از جوایز هر شب جشنواره کیش است که میان مسافران تور کیش انجام می‌شود. مراسم قرعه‌کشی این جوایز در جشن شبانه‌ی تالار شهر انجام می‌گیرد.

جشنواره کیش 96

در دوره‌های قبلی، معمولا بسیاری از برنامه‌های جشنواره تابستانی کیش در تالار شهر کیش متمرکز بود. اما در این دوره برنامه‌ریزی خوبی انجام شده‌است تا هنرمندان حاضر در جشنواره، به درون خیابان‌های کیش بیایند و شور و نشاط را به خیابان‌ها بکشانند. در جشنواره‌ی بیستم، هر شب طبق برنامه، کارناوال‌های مختلفی به خیابان‌های شهر و مراکز خرید کیش می‌آیند و فضایی بسیار شاد و مفرح را ایجاد می‌کنند. گروه موتورسواران، گروه دوچرخه‌سواران، گروه‌های نوازندگان و حرکات آیینی جنوبی، گروه دلقک‌ها و گروه تن‌پوش‌های عروسکی از جمله‌ی این کارناوال‌ها هستند که هرکدام با داشتن لباس‌ها، گریم‌ها، پرچم‌ها و ادوات موسیقی متفاوت و خلاقانه، جذابیت‌های خاص خود را پیدا کرده‌اند.

شب‌ها که در بازارها و مراکز خرید کیش هستید، حضور این کارناوال‌ها لحظات شادی را برای تمام مسافران و به خصوص کودکان رقم خواهد زد. در کل در جشنواره امسال تلاش شده‌است تا برنامه‌ها برای افراد با کلیه سنین و به خصوص کودکان جذابیت‌هایی داشته باشد.