اگرچه گرمی هوای تابستان بسیاری از علاقمندان به جزیره کیش را از این سفر باز می‎دارد اما همه ساله در این ایام یک رویداد مهم و هیجان‎انگیز در جزیره اتفاق می‎افتد که ده‎ها هزار گردشگر را به سوی کیش می‎کشاند. این رویداد چیزی جز جشنواره تابستانی کیش نیست.

حتی اگر تاکنون موفق به شرکت در جشنوراه تابستانی کیش نشده‎اید، حتما دوره‎های گذشته این جشنواره را در تلویزیون دیده‎اید و یا حداقل نام آن به گوشتان آشناست. درواقع جشنواره تابستانی کیش مهم‎ترین رویدادی است که با هدف معرفی این جزیره همه ساله در کیش برگزار می‎شود.

 این جشنواره ابعاد مختلفی دارد که همین گستردگی باعث جذابیت هرچه بیشتر آن شده است. جنگ‎های شبانه، تاتر، نمایش فیلم، اجرای موسیقی زنده، برنامه‎های ورزشی و کارناوال‎های شادی بخشی از برنامه‎های گسترده جشنواره کیش است. یکی دیگر از بخش‎هایی که تعداد افراد بیشتری را به این جشنواره بزرگ جذب می‎کند؛ قرعه‎کشی‎ها و جوایز میلیونی است. جالب است بدانید سال گذشته در جشنواره تابستانی کیش کارت هدیه به کسانی که به جزیره سفر می‎کردند اهدا می‎شد. کارت هدیه جشنواره کیش برای کودکان ۵۰هزار تومان و برای بزرگسالان ۱۵۰هزار تومان بود. به نقل از معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، جشنواره تابستانی کیش ۹۸ نیز به‎عنوان بیست و دومین دوره این جشنواره، امسال پس از پایان امتحانات مدارس آغاز شده و تا ۸ شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

جشنواره تابستانی کیش چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت جشنواره تابستانی کیش یک سلسله برنامه‎های ویژه است که هر تابستان در جزیره برگزار می‎شود. این جشنواره همه جزیره را تحت تاثیر خود قرار می‎دهد. برای مثال در این ایام خیابان‎ها آذین‎بندی می‎شوند و حال‎وهوای جشن به خود می‎گیرند. بازارها و مراکز خرید به مناسبت جشنواره در این ایام برای اجناس خود تخفیف‎های ویژه در نظر می‎گیرند و برنامه‎های متنوعی در زمینه‎های مختلف برای روزهای جشنواره برنامه‎ریزی می‎شوند. مردم جزیره هم به مناسب حضور گسترده گردشگران به لطف این جشنواره فرهنگ و صنایع دستی خود را به مسافران ارائه می‎دهند. هدف از برگزاری جشنواره ایجاد اوقاتی خوش و خاطراتی به‎یادماندی برای مسافران است که به‎نظر می‎رسد در دوره‎های گذشته به این مهم دست یافته است.

برنامه‎های جشنواره‎های تابستانی کیش

همانطور که دربالا ذکر شد همه ساله در جشنواره تابستانه کیش برنامه‎های متنوعی برای مسافران در نظر گرفته می‌شود تا همه با هر سلیقه‎ای بتوانند از این جشنواره لذت ببرند. این برنامه‎ها هر شب در تالار کیش برگزار می‏‎شود. راس ساعت ۲۲:۱۵ مراسم نور افشانی و آتش‎بازی در محوطه تالار شهر آغاز می‎شود. قبل از آن در ساعت ۲۱ کودکانتان می‎توانند در کارناوال شادی کودکان شرکت کنند. چند ساعت قبل از شروع کارناوال شادی کودکان یعنی در ساعت ۱۸ می‎توانید در جنگ خانوادگی که در محوطه کشتی یونانی برگزار می‏شود؛ شرکت کنید. جنگ شبانه یا همان برنامه اصلی که معمولا همه ساله از سیمای جمهوری اسلامی پخش می‎شود نیز  هر شب از ساعت ۲۲:۳۰ آغاز می‎شود. در این جنگ قرار است لحظات فوق‎العاده شادی را سپری کنید. هنرمندان تقلید صدا و طنز پرداز مهمان این برنامه خواهند بودند.

زمان جشنواره تابستانی کیش

جشنواره تابستانی کیش از تیر تا شهریور هر سال برگزار می‎شود. امسال نیز مانند روند گذشته بیست و دومین دوره این جشنواره از تیر تا شهریور در تالار شهر کیش برگزار خواهد شد. جدا از جذابیت‎های خود جشنواره شما می‎تواتید با استفاده از تور کیش در این ایام از تسهیلات ویژه‎ای که این جشنواره در اختیار مسافران می‎گذارد استفاده کنید و خاطرات یک سفر رویایی به جزیره برای همیشه در ذهنتان ثبت شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره آفرهای تور کیش در ایام جشنواره تابستانی کیش می‎توانید به صفحه آفرها، کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید و یا می‎توانید با کارشناسان بخش فروش تور کیش سالیان سفر تماس بگیرد و اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

*این مطلب بروزرسانی می‎شود…