• 021-22020188
  • info@tourtokish.com

آخرین مطالب

عضویت در کانال تلگرام

کانال تلگرام تور کیش

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولیعصر، روبروی صدا و سیما، پلاک 2787

  • 021-22020188

  • http://tourtokish.com

  • info@tourtokish.com

غواصی در کیش
۲۰ دی

غواصی در کیش

یکی از بهترین تفریحات در جزیره کیش، بدون شک و تردید غواصی است و جزیره کیش جزو معدود مناطق کشور است که امکان تجربه‌ هیجان‌انگیز این ورزش استثنایی را به تمام گردشگران می‌دهد و آن هم در چه محیطی؛ در کنار ریف‌های مرجانی زیبای جزیره کیش! ریف‌های مرجانی شرق جزیره کیش به‌جرئت یکی از بهترین مناطق کشور برای غواصی‌ تفریحی‌ست و زیبایی‌های حیرت‌انگیزی را در مقابل دیدگان گردشگران می‌گذارد. کیش را می‌توان پیشروترین منطقه دریایی کشور در برخورداری از سایت‌های متعدد غواصی و بکرترین مناطق غواصی با عمق‌های متفاوت دانست. ۶ سایت بسیار مجهز و تخصصی برای غواصی در جزیره کیش وجود دارد که با کیفیت بالایی کار آموزش غواصی را برای تمام سطوح حتی کسانی که برای اولین‌بار لباس غواصی می‌پوشند، انجام می‌دهند و گردشگران می‌توانند پس از یک آموزش کوتاه از صخره‌های مرجانی حیرت‌آور جزیره کیش در زیر آب دیدن کنند. این سایت‌های معروف که معمولاً در کنار یکی از جاذبه‌های کیش ساخته شده‌اند، نامشان را هم از آن‌ها می‌گیرند. بیگ کورال و ژوراسیک پارک، ساترن کرک، کشتی داما، کلبه هور، کشتی یونانی و سایت سمبارون، سایت‌‌هایی هستند که در جزیره کیش غواصی را تعلیم می‌دهند و فضایی منحصربفرد را برای غواصی در اختیار گردشگران می‌گذارند. توصیه می‌شود که اگر مسافر تورهای کیش هستید، به هیچ عنوان غواصی در جزیره کیش از دست ندهید؛ تصاویری که در دنیای زیر آب در این جزیره خواهید دید به اندازه‌ای عجیب و غریب و هیجان‌انگیزند که می‌توانند یک تجربه مهم برای گردشگران کیش باشند.

سایت‌های غواصی بیگ کورال و ژوراسیک پارک

تنوع بسیار زیاد آبزیان در این سایت‌ها، منظره‌هایی عجیب و غریب را برای غواصان ایرانی و خارجی که همه‌ساله برای غواصی پا به جزیره کیش می‌گذارند، می‌آفریند. وجود ریف‌های مرجانی جزیره کیش هم بر زیبایی هر چه بیشتر این سایت‌ها می‌افزاید. عمق این سایت‌ها در هنگام مد کامل به ۶ تا ۸ متر می‌رسد و در زمان جزر کمتر از ۵ متر می‌شود. امکان انجام تفریحات دیگری نظیر اسنورکلینگ و نایت دایو هم در این سایت‌ها وجود دارد.

سایت غواصی ساترن کرک

یکی از مهجورترین‌ سایت‌های غواصی کیش است که به دلیل دوری نسبت به مراکز تفریحی و اقامتی کیش، غواصان کمتری پا به آن‌جا می‌گذارند. این سایت که به شکاف جنوبی معروف است، در ۳ مایلی جنوب جزیره کیش واقع شده است و در برخی قسمت‌ها ۲۲ متر عمق دارد. به دلیل همین عمق بالا و جریان آب این منطقه، غواصی در این سایت، نیازمند تجربه بیشتر بوده و برای مبتدی‌ها مناسب نمی‌باشد.

سایت غواصی کشتی داما

در پاییز سال ۱۳۸۴ کشتی باربری کوچک سنگالی که بارش تخته و سرامیک و سینک دستشویی بود، در آب‌های جنوب شرقی جزیره کیش غرق شد و در عمق ۳۳ متری به خواب رفت. تنها چند سال بعد از این اتفاق، یک سایت غواصی بسیار مجهز در اطراف محل غرق‌شدن این کشتی ساخته شد و گردشگران و غواصان توانستند در زیر آب به تماشای آن بروند. البته راهی هیجان‌انگیز هم از پنجره کابین فرماندهی به داخل کشتی وجود دارد، اما ورود به کشتی مستلزم گذراندن دوره غواصی کشتی‌های غرق‌شده است.

سایت غواصی کلبه هور

معمولاً غواص‌ها برای فرار از بادهای شرقی جزیره کیش که محیط را برای غواصی نامساعد می‌کند، به این سایت پناه می‌برند؛ چرا که این سایت در غربی‌ترین دماغه جزیره کیش قرار دارد. بستر این سایت صخره‌ای بوده و وجود یک غار کوچک به طول ۵ متردر زیر آب، این سایت را به یکی از محبوب‌ترین سایت‌های جزیره کیش تبدیل کرده است. عمق دریا در این سایت متفاوت است، اما در جنوبی‌ترین مناطق به ۸ متر هم می‌رسد.

سایت غواصی کشتی یونانی

این سایت هم یکی از سایت‌های مهجور غواصی در جزیره کیش به شمار می‌رود؛ در حالی که می‌تواند به هنگام وزش بادهای شرقی در جزیره کیش، برای غواصی مناسب باشد. نکته قابل توجه درباره این سایت پروانه بزرگ کشتی یونانی است که تماشای آن و آبزیانی که اطرافش زندگی می‌کنند، خالی از لطف نیست. نکته دیگر ماسه‌های کف دریاست که به علت اکسید آهن قرمز شده‌اند. این سایت فضای جالبی را در اختیار غواصان می‌گذارد و مبتدیان می‌توانند با یادگیری غواصی در کمترین زمان، از غواصی در این سایت لذت ببرند.

سایت غواصی سمبارون

در غرب جزیره کیش و بین جزایر کیش و هندورابی دسته‌ای از ریف‌های مرجانی‌ قرار دارند که جزو زیباترین‌ها در اطراف جزیره کیش هستند. سایت سمبارون دقیقاً به منظور لذت بردن از همین ریف‌های مرجانی ساخته شده است و ۱۰ کیلومتر تا کیش و ۷ کیلومتر تا هندورابی فاصله دارد. عمق این سایت ۱۰ تا ۱۲ متر است و محل مناسبی برای اسنورکلینگ و نایت دایو می‌باشد.

دیدگاه خود را بنویسید